PDC Qualifier WCD Riccione - Singles 08.04.2018

Round 1 - Last 128

No Player 1 Result Player 2 Board Time
1 Petri Daniele-ITA 0:0 bye -
2 Turetta Michele-ITA 3:6 Apollonio Marco-ITA 1 11:40
3 Toniolo Livio-ITA 0:0 bye -
4 Giacomozzi Sandro-ITA 0:0 bye -
5 Fagiani Roberto-ITA 0:0 bye -
6 Orizio Davide-ITA 0:0 bye -
7 Marzocchi Luca-ITA 2:6 Monterubbianesi Maurizio-ITA 2 11:40
8 Medaina Alessio-ITA 0:0 bye -
9 Pettorusso Francesco-ITA 0:0 bye -
10 Storani Raoul-ITA 3:6 Contino Andrea-ITA 3 11:40
11 Casotto Samuele-ITA 0:0 bye -
12 Benetti Christian-ITA 0:0 bye -
13 Stecconi Giovanni-ITA 0:0 bye -
14 Manfredi Fabio-ITA 0:0 bye -
15 Mantarro Salvatore-ITA 6:1 Gufler Jonas-ITA 4 11:40
16 Turrini Claudio-ITA 0:0 bye -
17 Costantini Michele-ITA 0:0 bye -
18 Oddi Loris-ITA 6:0 Pistolesi Raffaele-ITA 5 11:40
19 Gufler Markus-ITA 0:0 bye -
20 Tacchi Marco-ITA 0:0 bye -
21 Plado Gianluca-ITA 0:0 bye -
22 Codignola Angelo-ITA 0:0 bye -
23 Di Rocco Giuseppe-ITA 6:5 D Orazio Stefano-ITA 6 11:40
24 Vigato Danilo-ITA 0:0 bye -
25 Mirengo Raffaele-ITA 0:0 bye -
26 Torresi Matteo-ITA 6:2 Orlandi Marco-ITA 7 11:40
27 Florian Michael-ITA 0:0 bye -
28 Campagna Devis-ITA 0:0 bye -
29 Passadore Alessio-ITA 0:0 bye -
30 Concetti Francesco-ITA 0:0 bye -
31 Ruffo Alessio-ITA 1:6 Conte Alessandro-ITA 8 11:40
32 Medei Marco-ITA 0:0 bye -
33 Miato Gianni-ITA 0:0 bye -
34 Nardi Ivan-ITA 6:2 Disconzi Marco-ITA 9 11:40
35 Della Rosa Massimo-ITA 0:0 bye -
36 Riccioli Elia-ITA 0:0 bye -
37 Moro Mirco-ITA 0:0 bye -
38 Nicodemo Fares-ITA 0:0 bye -
39 Gasbarri Luca-ITA 0:6 Tagliapietra Martino-ITA 10 11:40
40 Mocerino Patrizio-ITA 0:0 bye -
41 Galbano Thomas-ITA 0:0 bye -
42 Belluzzi Stefano-ITA 1:6 Antonelli Diego-ITA 11 11:40
43 Micheletti Andrea-ITA 0:0 bye -
44 Gögele Daniel-ITA 0:0 bye -
45 Di Michele Tino-ITA 0:0 bye -
46 Giurastante Simone-ITA 0:0 bye -
47 Giardinelli Mirco-ITA 0:6 Giacomozzi Stefano-ITA 12 11:40
48 Barbi Stefano-ITA 0:0 bye -
49 Faiazza Giuseppe-ITA 0:0 bye -
50 Marconi Alessio-ITA 4:6 Giordano Reale-ITA 13 11:40
51 Ronchi Bruno-ITA 0:0 bye -
52 Sergi Daniele-ITA 0:0 bye -
53 Corbella Sergio-ITA 0:0 bye -
54 Furlani Michel-ITA 6:3 Straccia Stefano-ITA 14 11:40
55 Sorrenti Luigi-ITA 6:4 Furlani Andrea-ITA 13 12:20
56 Di Poce Stefano-ITA 0:0 bye -
57 Capitanio Daniele-ITA 0:0 bye -
58 Carola Stefano-ITA 1:6 Pontin Stefano-ITA 15 11:40
59 Galli Francesco-ITA 0:0 bye -
60 Altin Pyetri-ITA 0:0 bye -
61 Capriotti Aurelio-ITA 0:0 bye -
62 Savini Emanuele-ITA 5:6 Grandi Gianluca-ITA 16 11:40
63 Bernardi Alessio-ITA 6:2 Stellari Virgilio-ITA 15 12:20
64 Rollo Gabriel-ITA 0:0 bye -

Round 2 - Last 64

No Player 1 Result Player 2 Board Time
65 Petri Daniele-ITA 5:6 Apollonio Marco-ITA 1 12:20
66 Toniolo Livio-ITA 6:2 Giacomozzi Sandro-ITA 2 12:20
67 Fagiani Roberto-ITA 3:6 Orizio Davide-ITA 1 13:00
68 Monterubbianesi Maurizio-ITA 4:6 Medaina Alessio-ITA 2 13:00
69 Pettorusso Francesco-ITA 0:6 Contino Andrea-ITA 3 12:20
70 Casotto Samuele-ITA 6:2 Benetti Christian-ITA 4 12:20
71 Stecconi Giovanni-ITA 6:4 Manfredi Fabio-ITA 3 13:00
72 Mantarro Salvatore-ITA 6:0 Turrini Claudio-ITA 4 13:00
73 Costantini Michele-ITA 4:6 Oddi Loris-ITA 5 12:20
74 Gufler Markus-ITA 6:2 Tacchi Marco-ITA 6 12:20
75 Plado Gianluca-ITA 6:4 Codignola Angelo-ITA 5 13:00
76 Di Rocco Giuseppe-ITA 6:2 Vigato Danilo-ITA 6 13:00
77 Mirengo Raffaele-ITA 6:4 Torresi Matteo-ITA 7 12:20
78 Florian Michael-ITA 6:1 Campagna Devis-ITA 8 12:20
79 Passadore Alessio-ITA 6:0 Concetti Francesco-ITA 7 13:00
80 Conte Alessandro-ITA 6:0 Medei Marco-ITA 8 13:00
81 Miato Gianni-ITA 6:3 Nardi Ivan-ITA 9 12:20
82 Della Rosa Massimo-ITA 6:1 Riccioli Elia-ITA 10 12:20
83 Moro Mirco-ITA 5:6 Nicodemo Fares-ITA 9 13:00
84 Tagliapietra Martino-ITA 3:6 Mocerino Patrizio-ITA 10 13:00
85 Galbano Thomas-ITA 1:6 Antonelli Diego-ITA 11 12:20
86 Micheletti Andrea-ITA 4:6 Gögele Daniel-ITA 12 12:20
87 Di Michele Tino-ITA 6:4 Giurastante Simone-ITA 11 13:00
88 Giacomozzi Stefano-ITA 1:6 Barbi Stefano-ITA 12 13:00
89 Faiazza Giuseppe-ITA 6:1 Giordano Reale-ITA 14 12:20
90 Ronchi Bruno-ITA 4:6 Sergi Daniele-ITA 13 13:00
91 Corbella Sergio-ITA 1:6 Furlani Michel-ITA 14 13:00
92 Sorrenti Luigi-ITA 4:6 Di Poce Stefano-ITA 13 13:40
93 Capitanio Daniele-ITA 3:6 Pontin Stefano-ITA 16 12:20
94 Galli Francesco-ITA 2:6 Altin Pyetri-ITA 15 13:00
95 Capriotti Aurelio-ITA 1:6 Grandi Gianluca-ITA 16 13:00
96 Bernardi Alessio-ITA 0:6 Rollo Gabriel-ITA 15 13:40

Round 3 - Last 32

No Player 1 Result Player 2 Board Time
97 Apollonio Marco-ITA 6:1 Toniolo Livio-ITA 2 15:00
98 Orizio Davide-ITA 0:6 Medaina Alessio-ITA 1 15:00
99 Contino Andrea-ITA 6:4 Casotto Samuele-ITA 3 15:00
100 Stecconi Giovanni-ITA 4:6 Mantarro Salvatore-ITA 4 15:00
101 Oddi Loris-ITA 6:3 Gufler Markus-ITA 5 15:00
102 Plado Gianluca-ITA 4:6 Di Rocco Giuseppe-ITA 6 15:00
103 Mirengo Raffaele-ITA 6:2 Florian Michael-ITA 7 15:00
104 Passadore Alessio-ITA 6:2 Conte Alessandro-ITA 8 15:00
105 Miato Gianni-ITA 4:6 Della Rosa Massimo-ITA 9 15:00
106 Nicodemo Fares-ITA 1:6 Mocerino Patrizio-ITA 10 15:00
107 Antonelli Diego-ITA 2:6 Gögele Daniel-ITA 11 15:00
108 Di Michele Tino-ITA 2:6 Barbi Stefano-ITA 12 15:00
109 Faiazza Giuseppe-ITA 3:6 Sergi Daniele-ITA 13 15:00
110 Furlani Michel-ITA 6:1 Di Poce Stefano-ITA 14 15:00
111 Pontin Stefano-ITA 5:6 Altin Pyetri-ITA 15 15:00
112 Grandi Gianluca-ITA 3:6 Rollo Gabriel-ITA 16 15:00

Round 4 - Last 16

No Player 1 Result Player 2 Board Time
113 Apollonio Marco-ITA 3:6 Medaina Alessio-ITA 1 16:00
114 Contino Andrea-ITA 6:2 Mantarro Salvatore-ITA 2 16:00
115 Oddi Loris-ITA 6:5 Di Rocco Giuseppe-ITA 5 16:00
116 Mirengo Raffaele-ITA 6:5 Passadore Alessio-ITA 7 16:00
117 Della Rosa Massimo-ITA 1:6 Mocerino Patrizio-ITA 9 16:00
118 Gögele Daniel-ITA 2:6 Barbi Stefano-ITA 11 16:00
119 Sergi Daniele-ITA 5:6 Furlani Michel-ITA 13 16:00
120 Altin Pyetri-ITA 1:6 Rollo Gabriel-ITA 15 16:00

Round 5 - Quarter-finals

No Player 1 Result Player 2 Board Time
121 Medaina Alessio-ITA 6:1 Contino Andrea-ITA 1 16:50
122 Oddi Loris-ITA 6:4 Mirengo Raffaele-ITA 2 16:50
123 Mocerino Patrizio-ITA 6:3 Barbi Stefano-ITA 9 16:50
124 Furlani Michel-ITA 6:5 Rollo Gabriel-ITA 14 16:50

Round 6 - Semi-finals

No Player 1 Result Player 2 Board Time
125 Medaina Alessio-ITA 6:1 Oddi Loris-ITA 1 17:50
126 Mocerino Patrizio-ITA 2:6 Furlani Michel-ITA 2 17:50

Round 7 - Final

No Player 1 Result Player 2 Board Time
127 Medaina Alessio-ITA 4:6 Furlani Michel-ITA 2 18:30